Molly Weasley

Molly Weasley z domu Prewett (ur. 30 października 1950)[2] – żona Artura Weasleya i matka Rona oraz Charliego, Billa, Percy’ego, Freda, George’a i Ginny. Siostra zamordowanych – Gideona i Fabiana Prewettów. Ma rude włosy i brązowe oczy. Harry poznał ją w 1991 roku, przed wyjazdem do Hogwartu, kiedy mu powiedziała, jak się przechodzi na peron 9 i 3/4. Jest o dziesięć lat starsza od rodziców Harry’ego Pottera. Zajmuje się domem. Jej ulubioną piosenkarką jest Celestyna Warbeck, która śpiewa m.in. piosenkę pt. "Kociołek pełen gorącej miłości". Uwielbia także książki Gilderoya Lockharta.
Bardzo martwiła się o rodzinę, Harry’ego i Hermionę po Mistrzostwach Świata w Quidditchu w 4. tomie. Przyjechała wraz z Billem na Turniej Trójmagiczny do Hogwartu.
Wraz z mężem należy do Zakonu Feniksa. Bardzo się o wszystkich troszczy, ciągle boi się, że ktoś z jej rodziny umrze. Harry’ego kocha jak własnego syna. Na początku 5 części przygód, przy Grimmauld Place 12 spotkała bogina (upiór przybierający kształt tego, czego się najbardziej boi osoba, która go spotkała), który zamieniał się kolejno w: martwego Rona Weasleya, martwego Billa Weasleya, martwego Artura Weasleya, martwych bliźniaków Freda i George’a Weasleyów, martwego Percy’ego Weasleya i martwego Harry’ego Pottera.
W książce Harry Potter i Książę Półkrwi, kiedy jej syn Bill miał ożenić się z Fleur Delacour była temu niechętna i zapraszała ciągle Nimfadorę Tonks pocieszając ją, ponieważ ta była zakochana w Remusie Lupinie. Natomiast cała rodzina była przekonana, że chce by ta zajęła miejsce Fleur.
W siódmym tomie szykowała ślub i wesele Billa oraz Fleur. Pomagali jej w tym Harry, Hermiona i rodzina. W bitwie o Hogwart zabiła Bellatrix Lestrange. Na urodziny Harry’ego uszykowała tort w kształcie złotego znicza i podarowała mu zegarek , który kiedyś należał do jej brata. Na pozór niezbyt potężna czarownica, lecz w walce o Hogwart pokonała zabójczynię Syriusza, jak i wielu potężnych czarodziejów. Wykazała się wtedy ogromną siłą, odwagą i sprytem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License